SPEV v našej farnosti

Spev dospelých - PRAMEŇ --- (Spev detí nižšie)

Skúšky spevokolu PRAMEŇ bývajú každú stredu po sv. omši o 18.30 h na fare.

Zbor funguje pod vedením Michala Chúpka.

Pravidelne nás môžete počuť počas týchto udalostí:

PRVÉ PIATKY - Sv. omša Prečín, PRVÉ NEDELE - Sv. omša Bodiná,

DRUHÝ PIATOK V MESIACI - adorácia k Bohu Otcovi Prečín (po sv. omši),

HODOVÉ SLÁVNOSTI a významné cirkevné sviatky či spomienky.

Čo znamená logo spevokolu Prameň?

Rozhodli sme sa pre takéto symbolické logo, ktoré by malo vystihovať nás ako ľudí,
ale aj náš spev, ako činnosť pre Pána.

Kniha - Biblia - slovo - Boh..... Kríž - syn - Spasiteľ - Ježiš...... Holubica - Duch Svätý...

Áno, je to len symbolické, akoby Svätá Trojica dohliadala na nás a určovala náš smer. My sa snažíme len tiecť po prúde Božej milosti, tak ako evokuje aj názov PRAMEŇ - Nech Tvoj Duch preteká..... nech preteká všetkými ľuďmi aj nami samotnými, Pane do Tvojich rúk zverujeme svoj spev, veď nás a uč a už teraz Ti ĎAKUJEME! ;-) Holubica predstavuje aj spevavého vtáčika, čo demonštruje spev piesní s kresťanskou tematikou, keďže letí popred/cez kríž. Ohník v strede predstavuje zase obetu srdca a zároveň zápal pre spoločenstvo. V jednote je sila - v modlitbe nádej - u Pána istota..... Už to treba len spojiť. Preto sa kľudne pridaj k nám, prines pokojne svoje nápady, nové piesne, nový vietor, nový dych a silu, neodoženieme Ťa - vítaní sú všetci. Už teraz sa na Teba tešíme ;-)

Spev detí - SPEVKO

Tento text je z prvého farského časopisu PAX ET BONUM, ktorého ale obsah sa dodnes nemení a krásne opisuje spev detí v našej farnosti. Preto neváhajte a čítajte ;-) :

Skúšky na detský spev bývajú každú sobotu od 14:00 do 15:00 hod.

na novej fare pod vedením manželov Bútorovcov.

@Michal Chúpek 2017
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky